ЄС офіційно передав Україні новий саркофаг на Чорнобильській АЕС

Саркофаг на ЧАЕС

Європейський союз 10 липня офіційно передав Україні в експлуатацію новий постійний саркофаг, побудований на місці катастрофи Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС). Об этом сообщает citynews.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це повідомляє представництво ЄС в Україні у Facebook.

Постійний саркофаг на ЧАЕС був переданий в експлуатацію українській стороні, і відтепер Україна відповідає за обслуговування конструкції, а також за демонтаж первинного саркофага, побудованого відразу після аварії.

ЄС вітає офіційну передачу українській владі постійного саркофага – нового безпечного конфайнмента, який побудували на місці катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції 1986 року. Ця найбільша в світі мобільна металоконструкція стала результатом понад 20 років планування та будівництва, а також величезних зусиль України і міжнародного співтовариства,
йдеться в повідомленні.

Президент України Володимир Зеленський, який відвідав Чорнобильську зону 10 липня, зазначив у своєму Twitter, що вже підписав указ, який стане початком перетворення зони відчуження в одну з точок зростання нової України.

Зеленський зазначив, що спочатку буде створений "зелений коридор" для туристів і зняті передумови для корупції. Зеленський також підкреслив, що не буде більше "заборон знімати відео і інших подібних дурниць".

"Давайте, нарешті, припинимо відлякувати людей, відвідувачів, перетворимо Зону відчуження в науковий і майбутній туристичний магніт. Зробимо тут землю свободи, яка стане одним із символів нової України – без корупції і дурних заборон, з інвестиціями і майбутнім", – заявив президент.

Нагадаємо, новий безпечний саркофаг повністю закрив перше укриття, побудоване над 4-м енергоблоком ЧАЕС в 1986 році. Конструкція покликана стримувати радіоактивне випромінювання в найближчі 100 років. Нове ізоляційне спорудження вартістю 1,5 мільярда євро будувалося 9 років: воно стало найбільшою наземною пересувною металоконструкцією в світі. Його розміри – 165 м в довжину, 260 м в ширину і 110 м у висоту. Для його виготовлення було використано понад 2 000 тонн високоякісного листа виробництва МК "Азовсталь" (входить до групи "Метінвест").


Джерело статті: “http://24tv.ua/yes_ofitsiyno_peredav_ukrayini_noviy_sarkofag_na_chornobilskiy_aes_n1177595”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя